Konsultacje

Centrum Medyczne Revital oferuje szeroki zakres konsultacji specjalistycznych z zakresu medycyny ogólnej i specjalistycznej, dietoterapii, hormonoterapii, medycyny holistycznej oraz alternatywnej.

Umożliwiamy Państwu dostęp do wiedzy i doświadczenia lekarzy i terapeutów, których priorytetem jest ocena Pacjenta jako całości, a nie wyłącznie pod kątem zgłaszanego problemu medycznego. 

 

 

Wykorzystujemy najnowszą wiedzę dostępną zarówno na rynkach polskich jak i zagranicznych, dzięki temu jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób zadbać o Państwa potrzeby - tworzymy indywidualne ścieżki zdrowia, kierujemy Pacjentem tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty proponowanych terapii. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania i rozwieją wątpliwości związane z szeroko pojętym tematem zdrowia.

 

 

W Centrum Medycznym Revital mogą Państwo skorzystać z pomocy:

 • Lekarza internisty
 • Diabetologa
 • Endokrynologa
 • Ortopedy
 • Lekarza ogólnego
 • Dietetyka klinicznego
 • Hormonoterapeuty
 • Fizjoterapeuty/masażysty

Interna – choroby wewnętrzne

Interna jest najszerszą dziedziną medycyny zajmującą się chorobami wszystkich układów i narządów.

Specjalista chorób wewnętrznych zajmuje się między innymi chorobami układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowo-płciowego, chorobami reumatycznymi i narządów wydzielania wewnętrznego. Do lekarza internisty może się zgłosić bardzo duża grupa pacjentów z chorobami zarówno ostrymi, jak i przewlekłymi. Wiedza naszych specjalistów pozwala nie tylko leczyć, ale również prowadzić diagnostykę chorób i rehabilitację, planować działania z zakresu profilaktyki zdrowia i doradztwo odnośnie zasad zdrowego trybu życia, prowadzić badania kontrolne i na ich podstawie modyfikować dotychczasowe leczenie.

Najczęstsze problemy zdrowotne, z którymi można zwrócić się do internisty to:

 • nadciśnienie tętnicze
 • choroba wieńcowa
 • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
 • refluks żołądkowo-przełykowy
 • cukrzyca
 • niedokrwistość
 • astma oskrzelowa i przewlekła obturacyjna choroba płuc
 • alergie
 • Zakrzepica
 • złe samopoczucie i osłabienie
 • choroby tarczycy
 • choroby układu krwiotwórczego
 • hipercholesterolemia
 • omdlenia

Endokrynologia

Dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego i zaburzeń hormonalnych. 

Funkcją hormonów jest regulacja procesów zachodzących wewnątrz organizmu. To one decydują o naszym zdrowiu, wydolności fizycznej i psychicznej, samopoczuciu, witalności, płodności, metabolizmie, a nawet o naszym wyglądzie zewnętrznym. To hormony regulują prawidłowy rozwój organizmu i jego odpowiednie funkcjonowanie na każdym etapie życia człowieka. Różnorodność oddziaływań sprawia, że również objawy schorzeń endokrynologicznych mogą być bardzo zróżnicowane i mało charakterystyczne. Bardzo często pacjent udaje się do endokrynologa już na samym końcu ścieżki diagnostycznej, kiedy wyczerpują się inne możliwości. Endokrynologia zajmuje się schorzeniami dotyczącymi tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy, jąder i jajników, szyszynki, trzustki. Prawidłowe zdiagnozowanie choroby przez endokrynologa pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia i poprawę komfortu życia i jakości funkcjonowania Pacjenta w swoim otoczeniu. 

Najczęstsze problemy zdrowotne, z którymi można zwrócić się do endokrynologa to:

 • nadczynność i niedoczynność tarczycy i przytarczyc
 • hiperprolaktynemia
 • hirsutyzm (nadmierne owłosienie)
 • zespół policystycznych jajników
 • otyłość i zaburzenia metaboliczne
 • Hipogonadyzm i andropauza
 • choroby nadnerczy, jak choroba Addisona, zespół Cushinga
 • objawy niespecyficzne, jak niekontrolowane zmiany masy ciała, nadpotliwość, wypadanie włosów, osłabienie, złe samopoczucie, zmęczenie, zaburzenia psychiczne

Diabetologia

Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

W przedmiocie zainteresowania diabetologa jest również edukacja zdrowotna i prewencja powikłań pod postacią nefropatii, retinopatii, neuropatii i stopy cukrzycowej. Leczenie prowadzone przez osobę wyspecjalizowaną w tej wąskiej dziedzinie daje Pacjentom szansę na lepszą kontrolę choroby i dostęp do najnowszych metod leczenia.

Ortopedia

Ortopedia zajmuje się diagnostyką i leczeniem szerokiego zakresu schorzeń narządu ruchu.

Nasi lekarze pomogą Państwu zarówno w przypadku schorzeń przewlekłych (zwyrodnienia), jak i ostrych (przeciążenia i stany pourazowe, medycyna sportowa). Tylko kompleksowe i otwarte podejście gwarantuje sukces prowadzonej terapii, a szybko postawione rozpoznanie i wdrożenie postępowania leczniczego umożliwia Pacjentom skrócenie okresu rekonwalescencji i powrót do prawidłowego, niezaburzonego funkcjonowania codziennego. W ramach naszej opieki, mają Państwo możliwość uzyskania dodatkowych świadczeń – iniekcje dostawowe i okołostawowe, terapia osoczem bogatopłytkowym, punkcja, zmiana opatrunku. 

Dietetyka

Zadaniem dietetyka klinicznego jest uświadomienie zasad prawidłowego odżywiania zarówno ludziom chorym, jak i zdrowym. 

Jest to dziedzina łącząca w sobie elementy biochemii, fizjologii i patofizjologii, anatomii i psychologii. Rolą dietetyka jest rozwiązywanie problemów związanych z nieprawidłowym odżywianiem i jego konsekwencjami, zmiana złych nawyków żywieniowych, nauczenie procesów dotyczących wyboru produktów i ich przygotowywania, nauka konsekwentnego trzymania się zasad zdrowego odżywiania. Szeroki zakres konsultacji obejmuje zagadnienia dietetyczne począwszy od nadwagi i otyłości, na leczeniu żywieniowym wielu schorzeń ostrych i przewlekłych kończąc. Nasi dietetycy są również specjalistami z zakresu dietetyki sportowej i w ramach swojej praktyki prowadzą wielu zawodników występujących na arenie polskiej i międzynarodowej.

Fizjoterapia/masaże

Świadczymy usługi z zakresu rehabilitacji ...

...po urazach ortopedycznych (endoprotezach, złamaniach zespolonych metalem, artroskopiach, amputacjach), kontuzjach sportowych, schorzeniach neurologicznych (udarach, chorobach nerwowo mięśniowych, ch. Parkinsona, SM) oraz dyskopatiach. W przypadku nadmiernego stresu, przemęczenia lub złego samopoczucia polecamy masaże.

Hormonoterapia

Specjalista terapii hormonalnej współpracuje ściśle z pozostałymi osobami w ramach zespołu multidyscyplinarnego.

Tylko wielokierunkowe podejście, w tym podejście lekarskie, dietetyczne, psychologiczne i terapeutyczne daje Pacjentowi szansę na skuteczną terapię i opanowanie występujących zaburzeń hormonalnych i związanych z nimi objawów klinicznych. Zaburzenia tego typu nie są wyłącznie związane z patologiami. Wraz z wiekiem w naszych organizmach zachodzą zmiany, z których wiele jest wyrazem braku równowagi hormonalnej. Wczesne wykrycie i wdrożenie leczenia pozwala uniknąć negatywnych konsekwencji tego stanu i działa przecwistarzeniowo

Hormonoterapię prowadzi się w przypadku:

 • zaburzeń hormonalnych związanych ze starzeniem się organizmu
 • menopauzy i andropauzy (hormonalna terapia zastępcza)
 • nowotworów
 • leczenia skutków dopingu sterydowego (anaboliczno-androgenowego)
 • zaburzeń miesiączkowania i płodności
 • obniżenia libido
 • problemów z utrzymaniem właściwej masy ciała
 • zaburzeń nastroju
 • spadku energii życiowej
 • zmian skórnych, jak trądzik, wysypka, pogorszenie kondycji skóry i obniżenie jej elastyczności, zmarszczki
Co Revital.clinic może Ci zaoferować
Kliknij, żeby rozwinąć i dowiedzieć się więcej
Autorskie formuły wlewów
Efekt kilku tygodni pracy wraz z lekarzami różnych dyscyplin medycyny. Nasze autorskie wlewy dożylne celują w najczęstsze przyczyny problemów z którymi do nas przychodzicie.
Na podstawie badań analizatora
Indywidualny dobór składników na podstawie badań krwii z analizatora parametrów krytycznych. Wiarygodne wyniki m.in. gazometali, elektrolitów, metabolitów w zaledwie 35 sekund.
Wysokie dawki witaminy C
Oferujemy wlewy wysokich dawek witaminy C jednak zanim się tego podejmiemy zalecamy badania i dopiero na ich podstawie oferujemy wlew.

Ozonoterapia, czyli leczenie mieszaniną tlenowo- ozonową, od wielu lat znajduje miejsce w medycynie jako metoda wspomagająca leczenie podstawowe, zwłaszcza w tych przypadkach, w których leczenie rutynowe nie daje zadowalających efektów (np. ubytki skóry, niegojące się rany, owrzodzenia, odleżyny, ropne przetoki). Mimo, że jej skuteczność wykazano w wielu klinicznych zastosowaniach na całym świecie, metoda ta nie jest w Polsce rozpowszechniona i rzadko stosowana w ortopedii i traumatologii. Ozonoterapia umożliwia zmniejszenie pourazowych zagrożeń infekcyjnych, szybsze gojenie powikłań pooperacyjnych i zaleczenie przewlekłych stanów septycznych. Metoda obniża też koszty antybiotykoterapii i czasami staje się jedynym sposobem wspomagającym zabiegi chirurgiczne, zwłaszcza w przypadkach zakażeń lekoopornymi, szpitalnymi szczepami bakteryjnymi.

Działanie bakteriobójcze wynika z silnie utleniających własciwości ozonu, a w przebiegu terapii nie stwierdzono nabycia odporności drobnoustrojów na ozonoterapię.

Badania krwi
Oferujemy badania diagnostyczne z odbiorem wyników nawet tego samego dnia, online na naszej stronie internetowej! Sprawdź naszą konkurencyjną ofertę cenową .
Badania flory jelitowej
Badanie flory jelitowej na podstawie samodzielnie pobranej próbki pozwoli wykazać z ogromną dokładnością braki i przerosty flory bakteryjnej jelita i pozwoli na dobranie celowanej probiotykoterapii.
Badania genetyczne
Innowacyjne badania genetyczne na liczne mutacje m.in. MTHRF. Jeśli borykasz się z problemami, których przyczyny nie potrafią trafnie zdiagnozować lekarze - sprawdź czy problem nie leży głębiej niż myślą.
Endokrynolog
Androlog
Neurolog
Onkolog
Kardiolog
Dawid Białowąs
Julia Cichaczewska
Tadeusz Sowiński

Dietoterapia to działania terapeutyczne oparte na odpowiednio zmodyfikowanej diecie w konkretnych jednostkach chorobowych. Leczenie dietą w wielu schorzeniach jest istotnym wsparciem dla leczenia farmakologicznego, a nierzadko stanowi również jego podstawę.

Celem działań dietoterapeutycznych jest m.in. eliminacja błędów żywieniowych, wzmocnienie organizmu, poprawa ogólnej kondycji pacjenta.

Odbloki po cyklach SAA
Nieprzemyślane użycie sterydów androgenne-anabolicznych niesie ogrom skutków ubocznych. W Revital.Clinic przywrócisz czynność osi podwzgórze-przysadka-jądra pod okiem specjalisty.
Prowadzenie hormonalnej terapii zastępczej
HTZ zyskuje na popularności - głównie ze względu na fakt, że prowadzenie pod nadzorem lekarza androloga wsparte regularnymi badaniami jest niezwykle skuteczne!

w Polsce wzrasta liczba placówek (publicznych i prywatnych) prowadzących leczenie onkologiczne. Równocześnie powstaje niewiele ośrodków oferujących kompleksowe i skojarzone leczenie nowotworów z użyciem chirurgii, metod systemowych oraz radioterapii.

Chociaż w ciągu ostatniej dekady liczba specjalistów w naszym kraju wzrosła dwukrotnie, nadal występują regionalne dysproporcje w dostępności lekarzy poszczególnych specjalności. Dla przykładu liczba specjalistów z zakresu onkologii na 100 tys. mieszkańców jest w województwie podkarpackim ponad dwukrotnie niższa niż w województwie mazowieckim.

Na szczęście w Trójmieście działa Revital.Clinic, gdzie opiekę nad chorymi pełni uznany w Polsce lekarz specjalista - dr. Szyszko.

Dowiedz się więcej