Terapia hormonalna

Niezależnie od tego, ile masz lat, każdego dnia Twoje ciało się zmienia.
Jest to proces powolny i stopniowy, co sprawia, że często nie zauważamy pewnych dyskretnych sygnałów, jakie wysyła nam organizm. Procesu starzenia nie da się całkowicie zatrzymać, jednak prawidłowo dobrana terapia hormonalna może ten proces spowolnić i zminimalizować jego negatywne skutki.

Odpowiedni poziom hormonów jest warunkiem niezbędnym do wykorzystania pełnego potencjału danego organizmu.
Wraz z wiekiem zmniejsza się naturalna zdolność do produkcji hormonów, czego wynikiem jest bardzo szeroka gama objawów klinicznych. Najczęściej pacjenci zgłaszają zmęczenie i obniżenie wytrzymałości, obniżenie libido i spadek zainteresowania parterem/partnerką, zmniejszenie masy mięśniowej i wzrost ilości tkanki tłuszczowej, drażliwość, uderzenia gorąca, bóle kostne i mięśniowe, zaburzenia metabolizmu, zaburzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego (zmiany ciśnienia, kołatania serca), zaburzenia nastroju, nasilenie procesu starzenia się skóry.
Jak widać, ilość objawów jest ogromna, a wymieniono jedynie najważniejsze z nich. Hormony są niezbędne do zachowania dobrego zdrowia, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, a terapia hormonalna wydaje się kluczowym postępowaniem, które ma na celu doprowadzenie do stanu równowagi biologicznej i zmniejszenie nasilenia męczących objawów. Dostarczenie odpowiednio dobranego zestawu hormonów może sprawić, że Twoja równowaga hormonalna powróci do punktu, w którym była, kiedy miałeś/miałaś 20-30 lat!

Hormonalna terapia zastępcza jest jedną z najbardziej skutecznych terapii przeciwstarzeniowych i odmładzających spośród metod stosowanych na całym Świecie – teraz dostępna jest również dla Ciebie!
Każda terapia hormonalna oparta jest o indywidualne potrzeby naszych Pacjentów. Na podstawie badań laboratoryjnych zleconych przez naszych specjalistów i odpowiedniego wywiadu, jesteśmy w stanie zaplanować skuteczne i bezpieczne leczenie, a regularne kontrole pozwalają na bieżący monitoring zachodzących zmian i modyfikację terapii w zależności od nowych okoliczności – Twój stan psychiczny i fizyczny, wraz z czasem trwania terapii, będzie się zmieniał.
Terapia hormonalna ma na celu:
- poprawę samopoczucia
- wzrost energii życiowej i siły mięśniowej
- obniżenie poziomu stresu i zmniejszenie drażliwości
- zmianę składu ciała – wzrost ilości tkanki mięśniowej, spadek ilości tkanki tłuszczowej
- obniżenie poziomu cholesterolu, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i normalizację akcji serca
- poprawę jakości snu
- przyspieszenie regeneracji organizmu
- wzrost potencji, poprawę w zakresie możliwości seksualnych
- poprawę pamięci i koncentracji
- poprawę stanu skóry, włosów i paznokci
Terapia hormonem wzrostu
Terapia hormonem wzrostu jest określana jako jedna z najbardziej skutecznych terapii przeciwstarzeniowych dostępnych człowiekowi. Sam hormon wzrostu często jest opisywany, jako „fontanna młodości”. Hormon produkowany jest przez niewielki gruczoł, przysadkę mózgową. Każdy z nas naturalnie wydziela hormon wzrostu, jednak, jak wcześniej stwierdzono, wraz z wiekiem produkcja tego hormonu spada (szacunkowo około 15% na 10 lat począwszy od 30 roku życia). Hormon odpowiada za regenerację organizmu i odbudowę tkanek, a jego szczytowe wydzielanie przypada na godziny nocne, tj. na okres snu. Zmniejszenie jego wydzielania sprawia, że ciało nie regeneruje się w trakcie snu tak, jak powinno. Budzimy się zmęczeni, bez energii, w złym nastroju i bez chęci do podejmowania aktywności.
Terapia hormonem wzrostu opiera się na koncepcji mówiącej, że procesy starzenia można spowolnić lub odwrócić dzięki stymulacji regeneracji organizmu za pomocą hormonu dostarczanego z zewnątrz, który powoduje optymalizację ogromnej ilości reakcji biologicznych i przywraca organizmowi odpowiednią równowagę. Hormon wzrostu oddziałuje na każdą komórkę, tkankę i narząd, dzięki czemu jego działanie jest kompleksowe, pełne.
Najważniejszymi efektami przeciwstarzeniowymi hormonu wzrostu są:
- Zwiększenie energii, poprawa wytrzymałości i wzrost siły mięśni,
- Poprawa parametrów profilu lipidowego – obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów,
- Poprawa ogólnego wyglądu – skóra o charakterystycznym blasku, napięta i zdrowa, włosy i paznokcie silne, stymulacja wzrostu nowych włosów, wygładzenie zmarszczek,
- Przyspieszenie metabolizmu tłuszczów i wzrost ilości beztłuszczowej masy ciała,
- Zmniejszenie ryzyka osteoporozy i uszkodzeń ścięgien, więzadeł,
- Zmniejszenie ryzyka zwyrodnień,
- Przyspieszenie regeneracji codziennej i w sytuacjach losowych - lepsze gojenie tkanek
- Poprawa jakości snu,
- Wzrost libido.
Czy wiesz, że...
Zarówno mężczyźni, jak i kobiety produkują hormon wzrostu i odczuwają negatywne skutki jego niedostatku. Poziomy hormonu różnią się w odniesieniu do obu płci i do wieku, ale również w zależności od indywidualnych potrzeb organizmu, trybu życia i jego etapu. Terapia hGH jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem dla obu płci i z powodzeniem może być stosowana celem odwrócenia negatywnych efektów starzenia.
Hormonalna terapia zastępcza dla Mężczyzn
Odpowiedni poziom testosteronu jest niezwykle ważny dla funkcjonowania każdego mężczyzny. Rolą hormonalnej terapii zastępczej jest przywrócenie odpowiedniego poziomu testosteronu i minimalizowanie objawów klinicznych związanych z jego niskim poziomem. Terapia charakteryzuje się szerokim marginesem bezpieczeństwa i dobrą tolerancją. Badania kliniczne wskazują, że obniżenie poziomu testosteronu ma wpływ na zmniejszenie popędu płciowego, zaburzenia erekcji i bezpłodność, zaburzenia snu, problemy z koncentracją i myśleniem, zmniejszenie masy i siły mięśniowej, zmniejszenie napędu życiowego i energii, pogorszenie nastroju i negatywizm. Spektrum zmian związanych z obniżonym poziomem testosteronu określane jest jako andropauza, męskie klimakterium lub męska menopauza.
Bierność i akceptacja zachodzących zmian mogą doprowadzić do wielu istotnych problemów w życiu codziennym, w tym życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym. Okazuje się, że nieleczone zaburzenia wydzielania testosteronu doprowadzają do bardzo złej sytuacji w organizmie – podwyższenie cholesterolu całkowitego, trójglicerydów i cholesterolu LDL, obniżenie cholesterolu dobrego (HDL), wzrost stężenia glukozy we krwi, wzrost ciśnienia tętniczego krwi – sumarycznie stwarza to wysokie ryzyko zawału serca, udaru mózgu i innych chorób sercowo-naczyniowych. Dodatkowo wzrasta ryzyko choroby Alzheimera, osteoporozy, cukrzycy, zespołu metabolicznego, depresji. Poziom testosteronu obniża się bardzo powoli i często zaczynamy zauważać pewne objawy jego niedoboru w momencie, kiedy jest już bardzo niski. Z jednej strony pokazuje to, iż warto regularnie kontrolować poziom tego ważnego hormonu, z drugiej daje nadzieję, iż terapia testosteronem będzie remedium na wiele objawów klinicznych, często bardzo różnych i pozornie ze sobą niepowiązanych. Każdy mężczyzna potrzebuje testosteronu do prawidłowego funkcjonowania, do zdrowia i dobrego samopoczucia. Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów - gwarantujemy bezpieczeństwo i satysfakcję z podjętej decyzji.
- Ozonoterapia
- Badania
- Konsultacje
- Dietoterapia
- Terapia hormonalna
- Onkologia
Ozonoterapia, czyli leczenie mieszaniną tlenowo- ozonową, od wielu lat znajduje miejsce w medycynie jako metoda wspomagająca leczenie podstawowe, zwłaszcza w tych przypadkach, w których leczenie rutynowe nie daje zadowalających efektów (np. ubytki skóry, niegojące się rany, owrzodzenia, odleżyny, ropne przetoki). Mimo, że jej skuteczność wykazano w wielu klinicznych zastosowaniach na całym świecie, metoda ta nie jest w Polsce rozpowszechniona i rzadko stosowana w ortopedii i traumatologii. Ozonoterapia umożliwia zmniejszenie pourazowych zagrożeń infekcyjnych, szybsze gojenie powikłań pooperacyjnych i zaleczenie przewlekłych stanów septycznych. Metoda obniża też koszty antybiotykoterapii i czasami staje się jedynym sposobem wspomagającym zabiegi chirurgiczne, zwłaszcza w przypadkach zakażeń lekoopornymi, szpitalnymi szczepami bakteryjnymi.
Działanie bakteriobójcze wynika z silnie utleniających własciwości ozonu, a w przebiegu terapii nie stwierdzono nabycia odporności drobnoustrojów na ozonoterapię.
Dietoterapia to działania terapeutyczne oparte na odpowiednio zmodyfikowanej diecie w konkretnych jednostkach chorobowych. Leczenie dietą w wielu schorzeniach jest istotnym wsparciem dla leczenia farmakologicznego, a nierzadko stanowi również jego podstawę.
Celem działań dietoterapeutycznych jest m.in. eliminacja błędów żywieniowych, wzmocnienie organizmu, poprawa ogólnej kondycji pacjenta.
w Polsce wzrasta liczba placówek (publicznych i prywatnych) prowadzących leczenie onkologiczne. Równocześnie powstaje niewiele ośrodków oferujących kompleksowe i skojarzone leczenie nowotworów z użyciem chirurgii, metod systemowych oraz radioterapii.
Chociaż w ciągu ostatniej dekady liczba specjalistów w naszym kraju wzrosła dwukrotnie, nadal występują regionalne dysproporcje w dostępności lekarzy poszczególnych specjalności. Dla przykładu liczba specjalistów z zakresu onkologii na 100 tys. mieszkańców jest w województwie podkarpackim ponad dwukrotnie niższa niż w województwie mazowieckim.
Na szczęście w Trójmieście działa Revital.Clinic, gdzie opiekę nad chorymi pełni uznany w Polsce lekarz specjalista - dr. Szyszko.